Kod Rabatowy: TOP5 dla Nowych Klientów

 

Tylko Oryginalne Produkty Forever

Bezplatna Dostawa juz od 150,00 PLN

A Aloesie Słów Kilka

A Aloesie Słów Kilka

Każdy słyszał o aloesie i jego cudownych mocach, ale nie każdy wie jak ważne jest prawidłowe pozyskiwanie tego Cudu Natury tak, aby pozostał naturalny i zachował w pełni swoje dobroczynne działanie. Ale równie ważne jest aby był dokładnie oczyszczony ze skóry aloesowej, w której nie ma dla nas nic dobrego.

Ludzie od tysięcy lat wykorzystują zioła i rośliny, aby zapobiegać schorzeniom lub je zwalczać. Wiele ziół i roślin jest do dzisiaj stosowanych w celu polepszenia samopoczucia, m.in. mięta, rumianek, kozłek lekarski czy wreszcie aloes. Ten ostatni stał się w minionych latach prawdziwym hitem.

Nie bez powodu: ekstrakt z aloesu posiada niezwykłe właściwości. Ludzie, na całym świecie, zachwycają się niezwykłą siłą tej pustynnej rośliny. Pierwsze zapisy dotyczące soku aloesowego pochodzą sprzed ponad 6 tysięcy lat ze starożytnego Egiptu. 

Aloes był bardzo ceniony przez Kleopatrę w kotekście pielęgnacji skóry. Sok z tej rośliny stał się już wtedy receptą na nieprzemijające piękno. Mniej więcej z tego samego okresu pochodzą zapisy o aloesie z chińskiego cesarstwa. W tym regionie sok z aloesu należał do najczęściej stosowanych lekarstw. Około I wieku naszej ery użycie aloesu rozpowszechniło się również w Europie. Preparat uzyskiwany po wysuszeniu soku z liści aloesu znany był w lecznictwie starożytnej Grecji i Macedonii. Rzymianie, wykorzystując doświadczenia Egipcjan, dołączali aloes – ku zdumieniu żołnierzy – do ich wojennego ekwipunku. Aloes i wyciągi z jego liści były stosowane zarówno w średniowieczu, jak i w czasach nowożytnych. To, jak bardzo ceniono właściwości aloesu, potwierdza fakt, że gdy Krzysztof Kolumb odkrył tę roślinę w tzw. Nowym Świecie, określił ją mianem „lekarza w doniczce”.

Przez wiele lat aloes otaczała zła sława, że działa on silnie przeczyszczająco, co sprawiło, że nikt nie zauważał jego dobroczynnego wpływu na zdrowie i urodę. Punktem zwrotnym było odkrycie faktu, że substancje o niepożądanych działaniach ubocznych (przeczyszczające aloina i emodyna) znajdują się jedynie w skórce liścia. Co ciekawe, to właśnie dzięki ich zawartości aloesu w stanie naturalnym nie zjadają żadne zwierzęta, nie siadają na nim owady i nie niszczy go większość roślinnych szkodników. W ten sposób aloes sam broni swojego bezcennego wnętrza przed intruzami. Dzięki temu odkryciu zaczęto szerzej poznawać nieznane dotąd dobroczynne właściwości tej rośliny, dostępne po starannym usunięciu zewnętrznej skórki liścia.

W efekcie dziś aloes jest wykorzystywany do produkcji wielu środków farmaceutycznych i parafarmaceutycznych, napojów aloesowych, a także preparatów pielęgnujących urodę i kosmetyków do demakijażu.
 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pełna wersja strony
Sklep internetowy Shoper.pl