Aloes Forever w Nowym Opakowaniu

Aloes Forever w Nowym Opakowaniu

Aloes Forever do Picia w Nowym Opakowaniu

Od niedawna dostępne w Polsce napoje aloesowe Forever Living w nowej, zmienionej formie, zyskują coraz większą popularność. Polacy przyzwyczaili się do wyglądu i smaku produkowanych od 40 lat przez Forever Living Products napojów w małych, plastikowych baniaczkach. Wydawały się nam perfekcyjne.

Jednak nowe odkrycia naukowe oraz nieustające zaangażowanie w poszukiwanie innowacji firmy Forever pozwoliły ulepszyć to, co już wydawało się niemalże perfekcyjne. Odnaleziono sposób, aby nie tylko utrzymać, ale wręcz wzmocnić wszystkie korzyści płynące z wnętrza liścia aloesu i jednocześnie nie dodawać konserwantów.

Jakie Zmiany
Wiemy już, że dotychczasowy opatentowany proces wytwarzania Forever Aloe Vera Gel™, Forever Aloe Berry Nectar™ i Forever Aloe Peaches™ został zastąpiony nowym sposobem produkcji, tzw. procesem aseptycznym. Proces ten zapobiega dostawaniu się szkodliwych bakterii do soków aloesowych, co tym samym pozwala na wytwarzanie i pakowanie ich bez użycia substancji konserwujących. Aseptyczny proces przetwarzania rozpoczyna się na farmach, kiedy liście aloesu osiągają dojrzałość i zostają ręcznie odcinane. Jeszcze w centrum przetwórczym na terenie plantacji liście są starannie myte, oczyszczane i filetowane, tak aby pozostał tylko czysty, wewnętrzny miąższ. Otrzymany w ten sposób miąższ aloesowy jest stabilizowany jedynie przez modyfikację odczynu pH, wykorzystując powszechnie obecny w przyrodzie kwas askorbinowy i kwas cytrynowy. Taki sposób stabilizacji zabezpiecza aloes przed procesami utlenienia się i rozpadu oraz powoduje, że zawarte w nim cenne składniki odżywcze są łatwiej przyswajane. W dalszej części całość przechodzi surowy proces kontroli jakości. I teraz pojawia sie innowacja! 

Aby zagwarantować zachowanie wszystkich korzystnych właściwości aloesu, w ciągu sześciu godzin od zbioru trafia on do aseptycznego zbiornika. Podczas procesu aseptycznego aloes jest błyskawicznie traktowany niezwykle silnym strumieniem powietrza o wysokiej temperaturze (ang. Flash heating), które bezpiecznie eliminuje szkodliwe bakterie, jednocześnie zachowując świeżość rośliny i jej wszystkie cenne właściwości. Proces ten został specjalnie dostosowany do wytwarzania napojów aloesowych. W rezultacie, bez konieczności stosowania konserwantów, produkt jest tak świeży i odżywczy jak to tylko możliwe. Może się również wydawać, że jednocześnie zmienił się kolor napoju. Wynika to z tego, że mniejsze niż dotychczas cząsteczki miąższu aloesowego inaczej rozpraszają światło.

Opakowanie
Następnie czysty miąższ jest pakowany do zbiorników i transportowany do współpracujących z Aloe Vera of America zakładów produkcyjnych opakowanie Tetra Pak, które w 100 procentach poddają się surowym wymogom jakościowym i wytwórczym. 
W zakładach wytwórczych, do miąższu o bardziej płynnej i jednorodnej konsystencji, dodawane są pozostałe składniki dopełniające recepturę. W opracowanych przez naukowców nowych recepturach udało się zawrzeć więcej miąższu aloe vera. Pośród produkowanych napojów, Forever Aloe Vera Gel™ zawiera najwięcej czystego miąższu z wnętrza liścia, bo aż 99,7%. Natomiast w Forever Aloe Berry Nectar™ i Forever Aloe Peaches™, które zawierają odpowiednio po 90.7% i 84.5% czystego miąższu, znajdują się dodatkowo soki i koncentraty owocowe, domieszane dla wzbogacenia wartości odżywczych i pysznego, owocowego smaku. Dodawane koncentraty otrzymywane są w sposób naturalny ze świeżych soków poprzez usuniecie części wody. Produkt uzyskany z połączenia wszystkich składników receptury jest jeszcze raz dokładnie kontrolowany i ponownie poddawany błyskawicznemu uderzeniu wysoką temperaturą, aby wyeliminować szkodliwe bakterie, które mogły dostać się do napojów podczas dalszych etapów przygotowania.

To jednak nie wszystko. Naukowe badania prowadzone w laboratoriach Forever Living Products potwierdziły, że aseptyczny proces lepiej minimalizuje utratę wrażliwych na temperaturę substancji odżywczych, jednocześnie maksymalizując zawartość korzystnych polisacharydów. Szczególnie dobrze znanego nam acemannanu, którego nowy stabilizowany miąższ zawiera dwukrotnie więcej niż minimalna wartość wymagana dla otrzymania certyfikatu Międzynarodowej Rady Naukowej ds. Aloesu (IASC). Natomiast dodatek witaminy C wychodzi naprzeciw potrzebom naszych organizmów, które w dzisiejszym zanieczyszczonym środowisku są znacznie bardziej narażone na działanie wolnych rodników tlenowych. To przecież właśnie witamina C, biorąca udział w wielu ważnych procesach biologicznych, jest jednym z głównych przeciwutleniaczy. 

Otrzymane w ten sposób napoje kierowane są na linię pakującą. Sterylne, płaskie opakowanie Tetra Pak zostaje napełnione, a następnie w sterylnej komorze próżniowej szczelnie zamknięte nakrętką. Jest to jeden z najbezpieczniejszych systemów pakowania, jednakże jak pokazuje doświadczenie obecne, nie ma systemów idealnych. Dlatego Forever planuje usprawnienie systemu szczelności już wkrótce, tak aby wszystkie napoje były odpowiednio zabezpieczone. 

Opakowania Tetra Pak podlegają recyklingowi, zawierają bowiem cenne surowce, które można odzyskać i wykorzystać ponownie. Poza kartonową obudową każde opakowanie składa się jeszcze z 4 warstw folii polietylenowej chroniącej przed wilgocią oraz z warstwy folii aluminiowej zabezpieczającej przed światłem i dostępem tlenu. Z zapakowanym w ten sposób napojem aloesowym kontakt ma jedynie folia polietylenowa, która jest całkowicie bezpieczna dla organizmu człowieka. Dzięki takiemu składowi i właściwościom poszczególnych warstw, całe opakowanie Tetra Pak, jeśli pozostanie nienaruszone, może utrzymać świeżość napoju aloesowego nawet przez okres dwóch lat.

Napoje aloesowe w opakowaniach Tetra Pak spełniają wszystkie surowe wymogi jakościowe dotyczące czystości, zawartości i kompozycji składników niezbędne, by posługiwać się certyfikatem Międzynarodowej Rady Naukowej ds. Aloesu.

Wynik
Dzięki wszystkim tym zmianom mamy teraz do dyspozycji aloes tak biski naturze, jak to tylko możliwe. Zgodnie z naszą filozofią zawartą w stwierdzeniu „od rośliny do produktu dla ciebie”.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pełna wersja strony
Sklep internetowy od home.pl