Kod Rabatowy: TOP5 dla Nowych Klientów

 

Tylko Oryginalne Produkty Forever

Bezplatna Dostawa juz od 150,00 PLN

Forever Arctic-Sea™ - kwasy NNKT

Forever Arctic-Sea™ - kwasy NNKT

Jednym ze składników Forever Arctic-Sea™, produktu Forever który dostępny jest w naszym sklepie Aloes Forever, są tzw. niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-9 uzyskiwane z całych ryb żyjących w zimnych i czystych wodach Morza Arktycznego, drugą grupą nienasyconych kwasów tłuszczowych są kwasy Omega-3 pochodzące z oliwy z oliwek.

Podobnie jak witaminy nasz organizm nie jest w stanie sam ich wytwarzać, tak więc dostarczone one powinny by wraz z pożywieniem lub też w postaci suplementów. Niezbędnie nienasycone kwasy tłuszczowe [NNKT] są konieczne dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Do najważniejszych kwasów Omega-3 należą kwas alfa-linolenowy (α-LNA), kwas eikozapentaenowy (EPA), oraz kwas dokozyheksaenowy (DHA). Kwasy EPA oraz DHA występują w dużych ilościach w komórkach mózgu, synapsach nerwowych, receptorach wzrokowych (siatkówce), gruczołach nadnerczy i gruczołach płciowych – najbardziej biologicznie aktywnych tkankach organizmu.

Niedobór NNKT powoduje zahamowanie wzrostu, spadek masy ciała, zwiększa wrażliwość na zmiany alergiczne oraz obniża sprawność układu odpornościowego, powoduje spadek napięcia mięśnia sercowego oraz zmiany skórne i wypadanie włosów. Na niedobór NNKT narażone są przede wszystkim osoby w okresie intensywnego wzrostu, osoby żyjące w stresie, podczas infekcji i po urazach oraz w trakcie rekonwalescencji, jak również w przypadku zaburzeń trawienia oraz wchłaniania.

 Jedną z głównych korzyści zdrowotnych NNKT z grupy Omega-3 jest ich pozytywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Niestety nasza dieta zawiera najczęściej stanowczo zbyt mało NNKT z grupy Omega-3, zbyt dużo natomiast kwasów tłuszczowych z grupy Omega-6, zaburzając w ten sposób prawidłową ich równowagę w organizmie.


Śmiertelność z powodu chorób krążenia u Eskimosów wynosi jedynie około 7%, w Japonii 12%, natomiast w Europie i USA ze względu na znacznie niższe spożycie kwasów Omega-3 aż 45%.

Badania naukowe potwierdziły, że suplementacja kwasami Omega-3 w sposób niezwykle znaczący wpływa na obniżenie częstotliwości wystąpienia powtórnych ataków serca oraz udaru mózgu, jak również zmniejsza znacznie ryzyko związanej z nimi śmierci, podwyższając zdecydowanie przeżywalność ataków serca.

Ze względu na swoje zdolności immunomodulacyjne i przeciwzapalne, Kwasy Omega-3, zawarte w Forever Arctic-Sea™, produkcie Forever, dostępnym w naszym sklepie Aloes Forever, okazują się być pomocne w łagodzeniu symptomów astmy u osób dorosłych jak również w jej zapobieganiu u dzieci. Zmniejszają wrażliwość komórek płucnych na czynniki drażniące zawarte w dymie papierosowym oraz zanieczyszczeniach środowiska, wywierając działanie ochronne w przypadku zapalenia oskrzeli oraz rozedmy płuc.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pełna wersja strony
Sklep internetowy Shoper.pl