Nowość - Forever Multi-Maca™

Nowość - Forever Multi-Maca™

Korzeń maca (czyt. "maka") to warzywo korzeniowe, którego właściwości i działanie od wieków doceniają Indianie peruwiańscy. Według nich korzeń maki wykazuje właściwości przeciwosteoporozowe, pomagając w utrzymaniu zdrowych kości, a także łagodzi dokuczliwe objawy menopauzy i miesiączki. Jednak najbardziej słynie z tego, że poprawia sprawność seksualną mężczyzn i kobiet, a także zwiększa płodność.

Właściwości i działanie "maki" są wykorzystywane przez mieszkańców Peru od wielu tysięcy lat. Stosowanie korzenia maki zaleca tradycyjna medycyna peruwiańska, która mówi o nim przede wszystkim w kontekście wzmacnianiu organizmu. Świeże korzenie maca składają się w 80% z wody. Ale po wysuszeniu znajdziemy w nich około 10–13% białka które posiada wysoką wartość odżywczą Zawartość węglowodanów w korzeniu maca różni się w zależności od odmiany i wynosi między 25–78%. Korzeń maca cechuje także niska zawartość kwasów tłuszczowych, około 2–4%, a połowa z nich to nienasycone kwasy tłuszczowe które są korzystne dla zdrowia.

W krajach europejskich maca uzyskała status tzw. superfood – oznacza to, że zalicza się ją do produktów o szczególnej wartości odżywczej, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. 

Korzeń maca zwiększa popęd płciowy u mężczyzn (nie wpływając jednak na poziom hormonów płciowych we krwi) i ułatwia erekcję. Poza tym poprawia produkcję spermy oraz ruchliwość plemników. Tym samym wywiera pozytywny wpływ na płodność. Obecnie w wielu krajach, także Polsce, wysuszony korzeń maki jest składnikiem wielu suplementów diety na potencję. 

Jak wynika ze wielu badań, korzeń maca wpływa na utrzymanie właściwej sprawności seksualnej m.in. dzięki temu, że jest bogatym źródłem białka. Dostarcza on organizmowi prawie wszystkie niezbędne aminokwasy, w tym argininę, która nota bene dostępna jest w naszym sklepie Aloes Forever jako oddzielny suplement. A mężczyźni, którzy są aktywni seksualnie, wymagają odpowiednio zwiększonej podaży białka, a szczególnie argininy, która stanowi główny składnik (80 proc.) białka płynu nasiennego. Poza tym arginina odpowiada m.in. za dopływ krwi do męskich i żeńskich organów płciowych i może podnosić ruchliwość i liczbę plemników, przyczyniając się do zwalczania problemów bezpłodności.

Cena sproszkowanego korzenia maca zależna jest w dużej mierze od jego wagi opakowania oraz jakości produkcji. Na rynku można znaleźć suplementy, których cena wynosi zaledwie kilka złotych, jednakże odradzamy zakup podobnych produktów. Warto pamiętać, że jedynie stuprocentowym korzeniom maca można przypisywać właściwości zdrowotne. Do niedawna suplement Forever Multi-Maca™ był dostępny jedynie w wybranych krajach na świecie. W lutym 2019r. zawitał również do Polski i obecnie jest do nabycia w naszym sklepie Aloes Forever pod tym adresem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pełna wersja strony
Sklep internetowy od home.pl