Witamina Forever Absorbent C™

Witamina Forever Absorbent C™

Witamina C swoją sławę zawdzięcza dwukrotnemu laureatowi Nagrody Nobla dr hab. Linusowi Paulingowi. Wykazał on iż witamina C pozytywnie wpływa na układ immunologiczny człowieka oraz hamuje rozwój chorób nowotworowych. Doktor Pauling był przekonany, że można żyć dłużej nawet o 12-18 lat, przyjmując codziennie od 3,2 do 12 gram witaminy C, ilość porównywalną z zawartością witaminy C z 50 -170 pomarańczy. Doktor Pauling dożył 93 lat.

Witamina C na codzień
Człowiek musi pobierać kwas askorbinowy z pokarmem oraz w postaci suplementów diety, ponieważ synteza tej witaminy nie jest możliwa w naszym organizmie, ze względu na mutację genu kodującego jeden z kluczowych enzymów w szlaku metabolicznym, prowadzącym do jej powstawania. Ciekawostką jest to że prawie wszystkie zwierzęta, posiadają możliwość syntezy tego związku w swoich organizmach, gdyż nie posiadają mutacji tego genu.

Kwas askorbinowy, zawarty w witaminie C, pełni w organiźmie człowieka wiele funkcji. Cząsteczka witaminy C ma niewielkie rozmiary, dlatego też jako związek małocząsteczkowy z łatwością rozprzestrzenia się w ludzkim organizmie. Charakter w jakim kwas askorbinowy wypełnia swoją fizjologiczną funkcję, najtrafniej określa słowo "antyoksydant (przeciwutleniacz)". Wolne rodniki mają niezwykle destrukcyjny wpływ na tkanki i narządy, w konsekwencji mogą prowadzić do chorób nowotworowych. Dlatego też należy je neutralizować poprzez kuracje antyoksydacyjną. Kwas askorbinowy doskonale spełnia się w tej funkcji Dzienne zalecane spożycie kwasu askorbinowego dla kobiet wynosi 75 mg, natomiast dla mężczyzn 90 mg.

Witamina Forever Absorbent C
W naszym sklepie Aloes Forever, dostępny jest produkt o nazwie Forever Absorbent-C, witamina C z flawonoidami i otrębami owsianymi, która zawiera 60mg witaminy C i 3,7mg bioflawonoidów w 1 tabletce.

Ten produkt Forever, dzięki unikatowemu połączeniu z błonnikiem owsianym, zawiera witaminę C o przedłużonym czasie wchłaniania która jest prawie w 100% przyswajana przez organizm. Towarzyszące witaminie C bioflawonoidy z owoców cytrusowych działają synergistycznie potęgując działanie antyutleniające. Nasz organizm do skutecznej walki z alergiami czy chorobami potrzebuje stałego wsparcia w postaci witaminy C – witamina tę w naturalny sposób usuwamy w ciągu kilku godzin. 

Główne cechy Forever Absorbent C od Forever:
- Wykazuje działanie antyhistaminowe. Pod wpływem witaminy C zmniejsza się produkcja histaminy (poziom może obniżyć się nawet o 40%), a pobudzane są do pracy białe krwinki. To właśnie nadprodukcja histaminy (i mała ilość limfocytów) odpowiada za szereg nieprzyjemnych reakcji alergicznych
- Posiada działanie uszczelniające i wzmacniające naczynka krwionośne – ograniczenie dostępu alergenów przez rozpulchnioną śluzówkę nosa i gardła
- Łączenie witaminy C z żelazem, wapniem, magnezem oraz bioflawonoidami wzmaga jej pozytywne działanie. Forever Absorbent C zawiera bioflawonoidy. 

Leczenie witaminą C
Dr Cathcart, jeden z największych autorytetów stosowania witaminy C ustalił, że zdrowy człowiek w ciągu 24godzin powinien przyjmować od 4 do 15 g witaminy C w 4-6 dawkach. W chorobach znacznie więcej i częściej.

Oto zalecenia dr. Cathcarta w przypadku określonych chorób:
Przeziębienie: 30 – 60 g na dobę | 6 – 10 dawek
Mocne przeziębienie: 60 – 100g na dobę | 8 – 15 dawek
Grypa: 100 – 150 g na dobę | 8 – 20 dawek
Mononukleoza: 150 – 200 g na dobę | 12 – 25 dawek
Wirusowe zapalenie płuc: 100 – 200g na dobę | 12 – 25 dawek
Astma, katar sienny: 15 – 50g na dobę | 4 – 8 dawek
Alergie: 0,5 – 50 g na dobę | 4 – 8 dawek
Oparzenia, rany, operacje: 25 – 150 gna dobę | 6 – 20 dawek
Nowotwór: 15 – 100 g na dobę | 4 – 15 dawek
Infekcje bakteryjne: 30 – 200 g na dobę | 10 – 25 dawek
Grzybica (kandydoza): 15 – 200 g na dobę | 6 -25 dawek
Zapalenie wątroby: 30 – 100 g na dobę | 6 – 15 dawek

Polecamy Forever Absorbent C, produkt Forever, który jest dostępny w naszym sklepie Aloes Forever.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pełna wersja strony
Sklep internetowy od home.pl